سیاست حفظ اطلاعات و محرمانگی اطلاعات کاربران

 

گروه «نقش من» معتقد است اصول حفظ حریم شخصی و اطلاعات کاربران بسیار مهم و حساس است. در این سند اصول محرمانگی اطلاعات گروه «نقش من» و نیز راهکارهای ما برای حفظ حریم شخصی و اطلاعات کاربران سایت نقش من توضیح داده شده است. بر طبق توافقنامه‌های موجود در این سایت، متعهد می‌شویم که به حریم خصوصی کاربران خود احترام بگذاریم. ما هرگز دست به افشای اطلاعات خصوصی و فردی شما نخواهیم زد، مگر این‌که به موجب قانون نیاز به انجام این کار وجود داشته باشد.

 

ما چه کسانی هستیم؟

 

ما گروه «نقش من» هستیم به آدرس اینترنتی :

https://www.naghshman.ir

 

اطلاعاتی که توسط وب‌سایت ما ذخیره می‌گردد و هدف ما از ذخیره‌سازی این اطلاعات

 

ما فقط به اطلاعاتی که شخص شما در سایت وارد می‌کنید دسترسی داریم و آن‌ها را جمع آوری می‌کنیم، اطلاعاتی که از طریق ایمیل و یا دیگر روش‌های ارتباطی برای ما ارسال کرده‌اید نیز شامل این قانون می‌شود. در نظر داشته باشید که ما این اطلاعات را به کسی نمی‌فروشیم و یا اجاره نمی‌دهیم.

ما از اطلاعات شما برای پاسخ دادن به خودتان استفاده می‌کنیم و با هیچ شخص ثالثی این اطلاعات را در میان نمی‌گذاریم، مگر برای ارسال سفارشات (و یا از این قبیل موارد).

ما اطلاعات ارسالی شما را با این هدف که احتمالا در آینده به آن نیاز داریم، تا مدت زمان نامعلومی ذخیره می‌کنیم. البته اگر چنین چیزی باب میل شما نیست، می‌توانید با ما تماس بگیرید و درخواست حذف آن را بدهید.

زمانی که بازدید کننده در سایت کامنتی ارسال می‌کند، ما اطلاعاتی که در دیدگاه نمایش داده می‌شود را ذخیره می‌کنیم، علاوه بر آن آی پی آدرس بازدیدکننده و مرورگر او نیز برای کمک به تشخیص اسپمرها استفاده می‌شود.

 

کوکی‌ها

کوکی‌ها فایل‌های کوچکی می‌باشند که سایت‌هایی را که از آن‌ها بازدید می‌کنید، بر روی کامپیوترتان ذخیره می‌کنند. کوکی‌ها در واقع فایل‌های ارتباطی بین سرور و کامپیوتر شما می‌باشند که از نظر امنیتی برای کامپیوتر شما کاملا بی‌خطر هستند.

اگر شما روی سایت کامنت ارسال کنید، احتمال این هست که اطلاعات شما مثل اسم، آدرس ایمیل و وبسایت‌تان، در کوکی‌ها ذخیره شود. این کوکی‌ها برای صرفه جویی در زمان شماست، به این صورت که در نظرات بعدی، نیازی به پر کردن اطلاعات اولیه به صورت مجدد نخواهید داشت.

اگر شما در وب‌سایت ما اکانت داشته باشید و وارد حساب کاربریتان شوید، یک کوکی جهت این‌که ببینیم آیا مرورگر شما از کوکی پشتیبانی می‌کند، ساخته می‌شود. این کوکی حاوی اطلاعات شخصی شما نیست و بعد از بستن مرورگر، کوکی شما نیز حذف می‌گردد.

ضمنا زمانی که شما وارد سایت می‌شوید، ما چندین کوکی برای ذخیره اطلاعات ورود شما و صفحه نمایش شما ذخیره می‌کنیم. همچنین این کوکی‌ها بعد از این‌که از حساب کاربری خود خارج شوید، حذف خواهند شد.

 

رسانه

بهتر است تصاویر خود را در حالی با گوشی عکسبرداری نمایید که مکان یاب گوشی شما خاموش باشد تا اطلاعات مکان عکاسی در تصویر ذخیره نگردد. در صورتی که بر روی وب‌سایت ما تصویری آپلود می‌کنید، از آپلود کردن تصاویری که مکان شما در آن Embed (ذخیره) شده باشد خودداری کنید. بازدیدکننده‌های وبسایت و شبکه‌های اجتماعی می‌توانند آدرس مکان شما را از تصویر استخراج نمایند.

 

ویرایش و تغییر اطلاعات شخصی

شما می توانید اطلاعات ثبت شده خود را در سایت «نقش من» تغییر دهید. این اطلاعات شامل کلیه اطلاعاتی است که در هنگام عضویت در «نقش من» آن‌ها را در سایت وارد نموده‌اید؛ مگر آن‌ها که به لحاظ شناسایی هویت برای «نقش من» ملاک امنیت حساب کاربری باشد مثل ایمیل و نام خانوادگی و… شما می‌توانید به طور کامل از سایت «نقش من» و کلیه خدمات آن خارج شوید. در این حالت برخی از اطلاعات شما از سایت حذف شده و تعدادی دیگر از آن‌ها حداقل به مدت یک سال بایگانی می‌شوند. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، نشانی الکترونیک، شماره تلفن همراه، پیام‌های ارسالی و مانند آن بوده ولی محدود به موارد فوق نیست.

محدودیت دسترسی به اطلاعات

گروه «نقش من» دسترسی کارمندان خود به اطلاعات شما را محدود نموده و فقط کارمندانی که مستقیماً باید برای ارایه خدمات «نقش من» یا انجام وظایف خود در این راستا با شما در تماس باشند به این اطلاعات دسترسی دارند.

سایت «نقش من» جهت حفظ امنیت اطلاعات محرمانه، ممکن است اطلاعات مهم مثل رمز عبور و … را به صورت رمز شده در پایگاه‌های داده خود ذخیره کند به طوری که در صورت دسترسی ناخواسته و غیر مجاز به آن‌ها، این اطلاعات قابل استفاده توسط دیگران نباشد؛ اگرچه نمی‌توانیم هیچ تضمینی در این رابطه به شما بدهیم.

اما امیدواریم که بتوانیم به شما این تضمین را بدهیم که از اطلاعات شخصی‌تان تحت بالاترین استانداردهای امنیتی حفاظت خواهد شد. گروه «نقش من» تلاش خواهد کرد که تمامی راهکارهای معقول را برای حفظ امنیت هر نوع اطلاعاتی که از شما در اختیار دارد،‌ انجام دهد.

همچنین اطلاعات شخصی شما در شبکه‌های امن ذخیره می‌شوند اما متاسفانه،‌ با وجود فناوری فوق و ادوات امنیتی، نمی‌توان ایمنی هیچ مخابره داده‌ای از طریق اینترنت را به صورت %۱۰۰ تضمین کرد. بنابراین ما نمی‌توانیم این اطمینان را به صورت قطعی بدهیم که اطلاعاتی که برای ما می‌فرستید،‌ در حین ارسال (مخابره) در هر شرایطی در امان خواهند بود و علاوه بر آن نمی‎توانیم مسؤولیت اتفاقات ناشی از دسترسی غیر قانونی به اطلاعات شخصی شما را قبول کنیم. (همانند دسترسی ISP ها به اطلاعات ارسالی از رایانه شما) گروه «نقش من» مسؤولیت عواقب ناشی از دستیابی غیر قانونی شخص یا گروه ثالثی به اطلاعات شخصی شما را نیز نخواهد پذیرفت.

 

سایت‌های لینک شده

 

این سایت ممکن است با وب‌سایت‌های دیگر (“سایت های لینک”) پیوند داشته باشد. سایت‌های لینک شده تحت نظارت گروه «نقش من» نیستند و گروه نقش من در مورد آن‌ها مسؤولیتی ندارد. شما باید توجه داشته باشید که اطلاعات شخصی که برای سایت‌های لینک می فرستید،‌ تحت نظارت خط مشی حریم خصوصی گروه «نقش من» نخواهد بود و ما جداً توصیه می‌کنیم که نسبت به سیستم حفظ حریم خصوصی و سیاست‌های امنیتی آن‌ها اطلاع حاصل کنید.

 

تغییرات در این سیاست‌ها

 

گروه «نقش من» حق دارد در هر زمان بدون اطلاع قبلی در متن این سیاست نامه تغییرات ایجاد کند. اگرچه سعی می‌شود از طریق ایمیل کلیه کاربران از تغییرات مطلع شوند ولی کاربران موظفند با مراجعه مداوم به این متن، از تغییرات آن مطلع گشته و در صورت مخالفت با آن، درخواست قطع سرویس خود را نمایند و یا از سایت «نقش من» خارج شده و به آن مراجعه نکنند. در غیر این صورت تمام پیامدهای احتمالی آن بر عهده کاربر خواهد بود.